Selçuk TEKAY’a VEDA

Selçuk TEKAY’a VEDA

 

Selçuk TEKAY’a VEDA; Müzik sektöründe birçok sanatçının orkestrasında şeflik yapan besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay, dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında hayatını kaybetmişti.

Acı haberi ünlü sanatçı Emel Sayın sosyal medya hesabından duyurarak üzüntüsünü dile getirmiş ve aileye baş sağlığı dilemişti.

“Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda”, “Vurgun” ve “Yorgunum Dostlarım” adlı şarkıların da aralarında olduğu çok sayıda unutulmaz besteye imza atan Tekay için Silivrikapı Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Tekay’ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

 

Tekay'a Veda

Tekay’a Veda

 

Cenaze namazında ünlü bestekarın oğlu Mert Maner’in hayli üzgün olduğu ve güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Selçuk Tekay’ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Silivrikapı Mezarlığına defnedildi.

 

Veda

Veda

 

ÖLÜMÜ SANAT CAMİASINI YASA BOĞDU

Tekay’ın ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü sanatçının vefatının ardından sosyal medyada üzüntüsünü paylaşan ünlü isimlerden Sibel Can, “Türk müziğinin en değerli sanatçısı, büyük usta, çok sevdiğim, çalışmaktan onur duyduğum sevgili Selçuk Tekay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Ailesine, sevenlerine sabırlar diliyorum. Tüm sanat camiasının başı sağ olsun. Mekanın cennet olsun, benim canım hocam” sözleriyle duygularını aktardı.

Sanatçı Erol Evgin, çok üzgün olduğunu belirterek, “Çok değerli bir müzisyen ve bestekardı. Uzun yıllar birlikte çalıştınız. Ailesine ve sana baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Şarkıcı Ferhat Göçer, “Büyük üstat Selçuk Tekay’ı kaybettik. Pek çok kez aynı sahneyi paylaştım. Onu ve sanatını yakından tanıma şansına sahip oldum. Sanat dünyamız her açıdan büyük bir değerini daha yitirdi. Çok üzgünüm” diyerek, üzüntüsünü paylaştı.

Nilüfer, yayınladığı mesajda, “Müzisyen arkadaşım, sevgili Selçuk Tekay aramızdan ayrıldı. Ailesine sabırlar diliyorum. Huzur içinde yat Selçuk Tekay” dedi.

Megastar Tarkan da üzüntüsünü, “Selçuk Tekay’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı dilerim” sözleriyle ifade etti.

Sanatçı Mine Koşan, “Selçuk Tekay’a Allahtan rahmet diliyorum, başımız sağolsun kadim dostum” dedi.

Şarkıcı Zeynep Mansur, “Mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine sabır dilerim…” şeklinde konuştu.

 

Tekay'a Son Veda

Tekay’a Son Veda

 

SELÇUK TEKAY HAKKINDA

Usta besteci, 1953’te Kars’ın Kağızman ilçesinde dünyaya geldi. Vefa Lisesinin ardından konservatuvar eğitimi alan Tekay, eğitimine Emin Ongan, Feridun Darbaz ve Teoman Önaldı gibi hocalardan aldığı derslerle devam etti.

Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Emel Sayın, Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı gibi birçok ünlü sanatçıya sahnede eşlik eden Selçuk Tekay, ayrıca ünlü isimlerin albüm çalışmalarında da yer aldı.

Sanatçı, 1991’de “Vurgun” bestesiyle 1992’de “Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor”, 1993’te ise, “Yorgunum Dostlarım” adlı eserleriyle “Altın Kelebek Yılın Bestecisi Ödülü”ne layık görüldü.

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

Selçuk TEKAY'a VEDA

Selçuk TEKAY’a VEDA


Yorumlar