Sanal Sevgiler

SANAL SEVGİLER, GÜVEN, SAMİMİYET VE DÜRÜSTLÜK

Sanal Sevgiler ve güvenle alakalı biraz Sohbet edip Sanal Alemin insanlarının birbirine güvenirliliği ve sanal da sevginin, sevilip sevmenin ne kadar gerçekçi, ne kadar doğru olduğuna bakalım…
Günümüz de insanların vakit geçirip günün stresini üzerlerinden atabilmeleri için, reel hayatta artık insanların birbirlerine güvenilirliğini yitirmeye başladığı, sevgilerin ve aşkların saman alevi gibi bakkaldan peynir alır gibi alınan haftalık aylık yaşanan adı aşk sevgi olan birlikteliklerin artık inandırıcı gelmediği bir zaman diliminde yaşamaya başladık…

 

Sanal Sevgiler

Sanal Sevgiler

 

Hal böyle olunca insanların kendilerini daha kolay ifade edebilmeleri, içlerinden geldiği gibi davranabildiği bastırılmış bazı duygularını açığa çıkartmak adına karşısında bir ses bir görüntü olmadan yalnızca kelimelerin gücünü kullanarak iletişim kurmaları adına fikirlerini düşüncelerini paylaşabildikleri son derece cazip gelen ve kendilerini rahat ettikleri bir platform…

Sanal alem kullanıcısını 4 ayrı kategoride değerlendirebiliriz;
1.Günün stresinden kurtulmak oyun kanallarının olduğu sohbet sitelerinde yalnızca oyun oynayıp aynı zamanda muhabbet etmeye çalışan oyunlara odaklı kullanıcılar.
2.Yine internet üzerinden yayın yapan Radyo kanallarının bulunduğu sohbet sitelerinde radyo dinleyip istek yapıp eğlenebileceği bir ortam edinmeye çalışan yalnızca müzik dinleyip birazda sohbet etmeye çalışan kullanıcılar.
3.Amacı sohbet sitelerinde yukarda da belirttiğim gibi reel de etrafındaki herkesten uzak durmaya çalışan derdini sıkıntısını kimseyle paylaşmayan .sanal alemde tanımadığı görmediği insanlara içini dökmek dertleşmek için samimi dürüst bir dost arkadaş arayan kullanıcılar.
4.Bu madde deki kullanıcılar ise reel hayatta kendini aşamamış bastırılmış duygularını bir türlü açığa çıkartamamış amacı tanışmak olan fakat sürekli herkesi rahatsız eden arayış içinde olan saygısızlığı yalanı huy edinmiş reel de bulamadığı itibarı saygıyı sanal alemde bulmayı ümit eden kullanıcılar.
Bu saydığım maddelerden yola çıkarak sanal alemde bu profildeki insanların ne kadar güvenilir oldukları veya güven tesis etme adına gayretli olduklarına bakalım.

Sanal alemde insanlar bir ses ve görüntü olmadan ilk etapta yazışarak arkadaşlık kurmak, bir dost kazanmak adına adımlar atarlar. Genelde konuştukları kişileri görmediklerinden dolayı hep kafalarındaki profillerde değerlendirirler öyle yazıp çizerler, hep sanki yıllardır hayalini kurdukları kişi karşısındadır ve onunla dertleşip sohbet etmek için can atarlar. Tabi ki kafalarından geçenleri yazıp çizerken de bir taraftan da duymak istedikleri sözleri beklerler… Bunlar benim gözlemlerim tabi ki herkesin bakış açısı farklı olabilir.

GÜVEN

Güven konusunda ben yıllardır gözlemlediklerimden yola çıkarsam hep şunu söylemişimdir. Bir bedende kaç ruh olur tabi bu olayın mizahi bakışı yani… Eğer insanlar bir birlerine güven tesis etmek istiyorlarsa güvenmek istiyorlarsa, ne güzel söylemişler ”Ya Göründüğün Gibi Ol ya Olduğun gibi Görün” senaryo hep aynıdır ama roller farklıdır Mutlaka bu alemde bulunan herkes birileriyle tanışıp sohbet edip sevmiş sevilmiş aşık olmuştur. ilk başta tanışırsınız biriyle bayanlar genelde haklı olarak bu konuda emniyeti elden bırakmazlar haksız da değiller ta ki sizin gerçek samimiyetinize dürüstlüğünüze inana kadar bu süreç devam eder. Asıl olay bu süreçten sonra başlar tam bir bermuda şeytan üçgeni gibidir.

Yalan söylemeyen istisnasız çok azdır fakat ilerleyen zamanlarda dürüstlüğünden emin olunduğunda başka bir rumuzla gelip bu asıl kendi olan gerçek olan sohbet arkadaşınızdır aslında.ve ilk tanıştığınız rumuz sizi gerçek olan diğer rumuz a doğru yönlendirir iter. Çünkü çözülmüştür artık kafasındaki soru işaretleri kaybetmek istemez değer verip sevdiğini tek benden de kaç ruh olur söylemim bu tarz davranışlar içindi. Yani ilk başta yalan söyleyen ruh ,gerçek olan diğer ruhuna iter onu…

DÜRÜSTLÜK

Sanal alemde gerçek dostu, arkadaşı bazen sevgilim, diyeceği aşık olduğu sesini duymadan yüzünü görmeden itibar ettiği adına sevgimi diyelim alışkanlık mı diyelim ama alışkanlığın sevgi den daha güçlü bir olgu olduğu aşikar. Şarkısı da var galiba alışmak sevmekten daha zor diye… Bu bağlamda sanalda yaşanan sevgiler, dostluklar, arkadaşlıklar, aşklar, reele göre daha samimi, daha saf, daha temiz uzaktan sevmek ve sevdiği kişiye değer verdiğine dokunamamak onu biraz daha yakınlaştırmaktadır.

Duygularını kelimelerin gücü ile haykırması kendini iyi hissetmek adına mutlu olması adına güzel bir süreç…
Fakat bu tarz duyguların sanal alemde hüsrana dönüşmesi kuvvetle muhtemel… Çünkü yüzde yetmiş yüzde seksen sanal kullanıcısı sanal sevgili diyeyim, bu hüsrana maruz kalıyor bu ne kadar samimiyetinizi verdiğiniz ve dürüst olduğunuzla alakalı olaylar artık bazen tanışma buluşma noktasına geldiğinde büyük çoğunluk birden sırra kadem basabiliyor ve bu noktada ise farklı bir insan psikolojisi ortaya çıkıyor.

SAMİMİYET

Bu tarz davranışlar sevgi, dostluk, arkadaşlık adına insanların duyguları ile oynamaları noktasında kul hakkına giriyor. Yalan da söylerim canım ya boş ver geç dalganı nasıl olsa sanaldır mantığı unutulmamalıdır ki; karşınızdaki insanın erkek yada bayan belki de sevgi adına duygusallık adına tutunacakları tek bir daldır ve siz o dalı bilinçli bir şekilde kesiyor olabilirsiniz. Yalanın kul hakkının büyüğü küçüğü olmaz… Söylenen bir yalanı kapatmak için başka yalanlar söylemek sanalda olsa ruhsal olarak kendini bilen bir insanın yapmayacağı bir davranıştır.ve vicdanen de kimsenin bir insanın duyguları ile oynayacağını ve tasvip edeceğini sanmam.

Her ne olursa olsun unutmayalım ki sanalda olsa karşınızda size cevap veren sizinle konuşup dertleşen bir can, bir yürek var o yüreğin hangi duygularla çarptığını belki anlarsınız ama anlayamadığınız noktada kırmamaktan imtina edin. Dürüst olan güvenilir olan saygılı olan kişi özgüvenli kişidir. Yalanı ekmeğine katık yapıp gerçek gibi söyleyen aslında karşısındakini değil kendini kandırır. Çünkü kim ne yaparsa kendine yapar. Bu sanal yalanların samimiyetsiz ve dürüst olmayışının bazı zamanlarda yansımalarını ve hüsranlarını ne yazık ki sosyal medya ve görsel medyada üzülerek görüyoruz. Bazen yanı başınızdaki tanıdıklarınızdan yıllarca etkisinden kurtulamadıkları derin yaralar açabiliyor.

Sanal alemde sonuçta nefes alıp yaşadığımız bu dünyanın içinde var olan ve bazılarına göre hayal ama bana göre hayal olmayan gerçeğin ta kendisi insanların eğlence, sohbet, sevgi ve dostluk adına sıkıldıklarında sığındıkları tek liman… Şu üç günlük dünyada bu limanı yalanlarla, samimiyetsizliklerle ve güvensizliklerle kirletmeyelim… Üzmesin kimse birbirini…

Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir gönlü çalmaya yada duygularını satmaya satın almaya uğraşmayalım naçizane tavsiyem… Sohbet Arkadaşlarınız sevdikleriniz, değer verdikleriniz ve huzur bulduğunuz dinlendiğiniz yalansız riyasız bir gönül yuvası olsun inşaALLAH. Sanal alemle ilgili dürüstlük, sevgi, samimiyet, güven ile ilgili naçizane haddim olmayarak kafanızı şişirdim hakkınızı HeLaL edin.
Dürüst Olmaktan Güvenilir Olmaktan Samimi Olmaktan Korkmayın En Fazla Kaybedeceğiniz Yanlış İnsanlar Olur.

SuLtanLarın DinLediği Tek Radyo RadyoEce

Sanal Sevgiler

Sanal Sevgiler

Yorumlar