RAGIB NARİN RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

RAGIB NARİN

RAGIB NARİN

 

https://www.instagram.com/ragibnarin/

 

RAGIB NARİN RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

 

DEĞERLİ SANATÇIMIZ

RAGIB NARİN

9 HAZiRAN ÇARŞAMBA

SAAT 22:00’DA

DJ’SeRSeRi_KiZ

İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI 

KONUĞU

 

POP SANATÇISI RAGIB NARİN HAKKINDA

 

Amatör olarak başladığı ve sosyal platformlarda seslendirdiği sözü, müziği kendisine ait şarkılarla kısa sürede Türk Pop Müziği’nin genç ve başarılı seslerinden biri olan Ragıb Narin; Hatayspor ve Mersin İdman Yurdu a2 takımlarında oynadığı lisanslı futbol kariyerinin ardından, profesyonel olarak devam ettiği müzik çalışmaları, yakışıklılığı, ses rengi ve kendine özgü müzikal tarzı ile gençlerin “yeni yıldızı” olmaya aday.

 

Annesi Arap, babası Türk olan Hatay, Antakya doğumlu Ragıb Narin, 2013 yılında ilk olarak Facebook’a yüklediği ve kendi bestelerini gitarıyla seslendirdiği amatör videolarla tanınmaya başladı. Kendi söz ve müziğini yaptığı şarkıları ile kısa sürede on binlerce beğeni almaya başlayan ve Hatay dışında da bir hayran kitlesi oluşan Ragıb Narin, 24 yaşına sığdırdığı 100’e yakın bestesinden, 2019 yılının Temmuz ayında yayınladığı ve klibi Caner Erzincan yönetmenliğinde Kundura Fabrikası’nda çekilen “Sevda Çiçeği’ ile sesini daha geniş kitlelere duyurdu. “Sevda Çiçeği” müzik kanalları ve radyolarda da dinleyici ile buluşurken, klip kısa süre içinde 2 milyonu aşkın izlenme oranına ulaştı.

İşletme eğitimin yanında, aile şirketlerinde ticaretle uğraşan Ragıb Narin; 2 yıl içerisinde 35 ülkeye yaptığı iş gezileri sırasında da gitarıyla şarkılar yazmaya ve söylemeye devam etti. “Şarkılarımı en çok seyahat ederken yazıyorum” diyen Narin, annesinin memleketi Şam’a ve aynı zamanda yazları Kuveyt’e yaptığı seyahatlerle arap müzik kültürü ile iç içe büyürken, Arapça şarkılar seslendirmeye de başladı.

 

POP MÜZİĞİNİN NARİN SESİ

“Sevda Çiçeği”nin ardından, “Gecekondu”, “Mavi” ve “Gel Diyemem” şarkıları Spotify ve dijital platformlarda yüzbinlerce kez dinlenen Ragıb Narin’in “Gecekondu” teklisi, 1 ay boyunca Spotify üzerindeki en prestijli listelerden “Türkiye Viral 50” listesinde kaldı. Çocukluğundan beri spor, sanat ve müzikle iç içe olan Ragıb Narin’in abisi Rami Narin ise oyunculuk yapıyor.

Sanatçı, altıncı teklisi “Mucize”yi 2 Nisan’da Pasion Turca etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyici ile buluşturuyor. “Mucize yine klasikleşmiş yurtdışı gezilerimden birinde ortaya çıktı. Bu seferki doğum yeri Barcelona oldu. Dil öğrenmek için bulunduğum Barcelona’da sürekli etrafta duydugum Latin müziğinin enerjisi ile bu beste ortaya çıktı” dediği “Mucize”nin düzenlemesi Batu Çaldıran’a ait TikTok ve Instagram’da yüz binlerce takipçisi olan Influencer Sena Mia Kalıp’ın Ragıb’a eşlik ettiği Mucize’nin klibini; deneyimli yönetmen Murad Küçük çekti. “Mucize” Pasion Turca etiketiyle tüm dijital platformlarda.

 

Diskografi:

2019 – Sevda Çiçeği

2020 – Gecekondu

2020 – Mavi

2020 – Gel Diyemem

2020 – Menekşem

2021 – Mucize

 

Sanatçı, 19 Mart 1996 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. Babası Türk, annesi ise Arap’tır. İlk ve orta öğrenimini Hatay’da tamamladı. Küçük yaşlardan beri müziğe ilgi duyan Ragıb Narin; okul korosunda, tiyatrolarında ve müzik yarışmalarında yer aldı. Annesinin memleketi Şam ve aynı zamanda Kuveyt’e yazları sürekli gittiğinden sadece Türk müzik kültürüne değil aynı zamanda Arap müzik kültürüne de yakın büyüdü. Küçük yaşlardan itibaren spora olan yatkınlığından dolayı okul hayatı boyunca bir çok spor yarışmasına katılan; Ragıb Narin için bunlardan en ağır basanı futbol oldu ve 2010 yılından itibaren lisanslı olarak futbol oynamaya başladı.

Şehrinin takımlarından Hatayspor’da, daha sonra da Mersin Idman Yurdu’nun a2 takımında yıllarca futbol oynadı. Bu süre zarfında Fenerbahçe, Galatasaray ve bir çok süper lig takımına karşı maçlara çıktı. Mersin Idman Yurdu’ndaki başarılı performansından ötürü şehrinin takımı Hatayspor, Ragıb Narin’e profesyonellik teklif etmiş ve kendi şehrinin takımında profesyonel olarak futbol kariyeri devam etmiştir.

 

POP MÜZİĞİNİN GENÇ VE YAKIŞIKLI SANATÇISI

 

Hatayspor’da yarım sezon kalan Ragıb Narin, uluslararası ticaret yapan aile şirketinde yöneticilik yapmak üzere kendi kararı ile futbol kariyerini sonlandırdı. Futbol oynadığı süre zarfında müzik ile iç içe olmayı sürdüren Ragıb Narin, bir çok beste ve söz çalışmasına imza attı. 2013 yılında kendi imkanları ile bestesi ve sözü kendisine ait olan bir parçayı, kısıtlı imkanlarla bir rap stüdyosunda kaydetti ve yine kendi imkanları ile klip çekerek ilk şarkısını yayınladı. O dönemlerde Antakya çapında Facebook sayesinde popüler olan Ragıb Narin’in ilk çalışması 2013 yılında Youtube uzerinde 30.000 izlenmeye ulaştı.

 

Futbolu bıraktıktan sonra isletme okuyan Ragıb Narin, ticaret alanında gereksinim duydugu İngilizcesini geliştirmek için 3 aylığına Malta’ya yerleşti. Ragıb Narin aynı zamanda ana dili gibi Arapça ve başlangıç seviyesinde İspanyolca ile birlikte toplam 4 dil bilmektedir. Bu süre zarfında müziğe olan ilgisini canlı tutup Malta’da şan dersi almaya başladı ve gitardaki yetkinliğini geliştirdi.

 

2 yıl gibi kısa bir sürede 35 ülkede bulunarak, ticari bağlantılar yapan Ragıb Narin, bu süre zarfında birçok uluslararası fuar, forum ve konferanslara katıldı. 2 yıl içerisinde 2 haftada bir yurtdışında bulanarak yoğun bir tempoda işini yaparken, aynı zamanda bu uzun yolculuklarda gitarını da yanına alıp besteler üretmeye devam etti.

2019 yılının Temmuz ayında artık profesyonel anlamda müzik piyasasına girmeye karar veren Ragıb Narin; futbolculuk zamanlarından arkadaşı olan yapımcı Utku Seyhan’ın da desteği ile sözü ve müziği kendisine ait olan ilk single çalışması “Sevda Çiçeği”ni Seyhan Müzik’ten yayınladı.

 

MUCİZE

 

Aranjörlüğünü Mehmethan Dişbudağın yaptığı, klibinin de Kundura Fabrikası’nda Caner Erzincan yönetmenliğinde çekildiği şarkı; Netd’de müzikseverlerin beğenisine sunuldu ve kısa süre içinde 2 milyonu aşkın izlenme oranına ulaştı Müzik kanallarında ve radyolarda da kendine yer bulan “Sevda Çiçeği”nin ardından Ragıb Narin; bu başarısını “Gecekondu”, “Mavi”, ve “Gel Diyemem” teklileri ile sürdürmeye devam etti.

“Gecekondu” teklisi Spotify üzerindeki en prestijli listelerden Türkiye Viral 50’de 1 ay boyunca kalmayı başardı. Ragıb Narin, bu şarkıların hepsinde kendi söz ve müziğini kullanması, kendi imkanları ile aranje ve klip çalışmaları yapması ile dikkat çekti. Sanatçının merakla beklenen 5. single’ı “Menekşem” Kasım ayında yayınlandı.

 

 

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

RAGIB NARİN RadyoEce'de Dj'SeRSeRi_KiZ'in Canlı Bağlantı Konuğu

RAGIB NARİN RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu


Yorumlar