PARS RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu

PARS

PARS

 

PARS RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu

 

SES SANATÇISI

PARS

8 NİSAN PERŞEMBE

SAAT 20:30’DA

DJ’FLEX İLE

YALNIZLIKLAR RIHTIMI

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI

KONUĞU

 

PARS BİYOGRAFİ

 

İsmim PARS. 20 Haziran 1984’de İstanbul doğdum. Aslen Elazığlıyım. Lise de Grafik Tasarım okudum. Babamın konservatuar okuyup besteci olmasının verdiği müzik ve Türk kültürü duygusuyla eğitildim.

İlk okulda müzik derslerinde başlayan müziğe duyduğum ilgi, günden güne ilerledi. Öğretmenimin müzik dersi haricinde bile bana şarkı söyletmesi, sesimin güzel olma hissini duyumsadım. Babamın da desteğiyle müzik o yaşlarda ruhuma işlemişti.

Ortaokulu başka okulda okudum. Burada da müzik ve okul tiyatrosunda yer edinmiştim ve bu hevesimi daha da arttırmıştı. Bazı gösterilerde bulundum ve özel günlerde şiir ve şarkılar söylerdim.

Daha Lise zamanlarımda benim ruhuma işleyen aşkı bulmuştum ve ilham kaynağım olan kişiye, şu an albümümde bunulan “Hasret” şarkısı olan ilk bestemi yapmıştım.

Bu dönem de babamın izinden gidip radyo programlarına katılıp hem stüdyoyu tanıma fırsatım oldu, hem de programda şarkılar söyleyip ilk tecrübemi almıştım.

Zamanla kendimce yeni besteler yapıp kenara koydum. Babamın da yüzü geçik besteleri vardı. Bunları nasıl değerlendiririm diye hep düşündüm.

Otomobil sporlarına olan merakım, o serüvenin içinde olmama vesile olan Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan IŞIK ile beraber bir Ralli Eğitim Programına dahil oldum. Aldığım eğitimle birlikte yapılmış olan turnuva da Türkiye 5.liği almıştım. Daha sonra Türkiye şartlarından dolayı sponsor bulamadığım için eğitmenlik yaptım bir süre.

Oyunculuk yeteneğimi de geliştirmek istiyordum. Başarılı yönetmen Eldar BORA ve ünlü oyuncu ve seslendirmen Taylan ERLER ile çektiğimiz kısa film projemizinde bir çok ülkede finallere kaldık ve en güzeli de İtalya, Yunanistan, Amerika ve Sırbistan olmak üzere 1. likler elde ettik.

Oyunculuğumu daha da ön plana çıkarmak istiyordum. TV de yayınlanmış olan bir dizinin senaristi ile tanıştım. Sinema filmi senaryosu yazıyordu. Bana, sen yarışçıydın aksiyon sahnelerini sen yazar mısın dedi. Çok güzel sahneler yazdım. Umarım sinema filmimize sponsorlar bulup hayata geçirebiliriz. Bu dönem içinde ben de sponsor aramaya çaba gösterirken, şu an ki bestecim olan Birsen hanımla tanıştım. Kendisinin beste yapıp sattığını söyleyince, ben de elimde olan besteleri değerlendirebilir, satabilir miyiz diye sordum. Uygun vakit bir araya geldik ve elimde olan besteleri okuduğumda, bana bunları satmamam gerektiğini, kendim albüm yapmamı tavsiye etti.

İlk albümümde kullanacağım yedi şarkıya ilave, kendisinden de aldığım üç değerli şarkılardan oluşan 10 şarkılık ilk albümümü çıkardım ve yüreğe dokunduğunu düşündüğüm, keman ağırlıklı “LİMAN” parçasının klibinin hem senaryosunu yazdım, hem de sanat yönetmenliğini yaptım. Liman parçasının da diğer şarkılar gibi yaşanmış bir hikayesi var. Hem klip çekimini hem de biraz bu hikayeden bahsetmek istiyorum.

Bir dönem sevdiği insanla birlikte yaşayan birbirini çok seven iki insan vardı. Evlilik hayali kurduğu dönemde kızın kanser olduğunu öğreniyor. Ama kız öleceğini ve sevdiğine daha çok acı çektireceği düşüncesiyle herşeyi terk edip uzaklaşıyor. O günden sonra çocuk o beraber yaşadıkları eve bir daha gelmiyor. Yıllar sonra dayanamayıp eve gidiyor. Herşey en son kaldığı gibi duruyor. Büyük üzüntü içinde hatıralara dalıp giderken, bir an da evin içinde sevdiğini görüyor. Ama kız bir an da yok oluyor. Hayal mi? Gerçek mi? Karamsarlığına kapılıp kafayı mı yiyorum düşüncesiyle korkup elinde ki çerçeveyi düşürüyor. Şizofrenik bir durum içine giren çocuk tekrardan kızı karşısında görünce gerçek olmalı diye, eve döndüğünü düşünerek boynuna sarılmak isteyince, boşa sarıldığını anladığında dizlerinin bağı çözülüp kalıyor orada…

Hikaye biraz derin. Ne kadar duygusal olsa da klip çekimleri hem çok eğlenceli geçti, hem de bazen duygulu anlar yaşadık. Klibim, çekimini üstlenen değerli yönetmen Gökhan GÜVENÇ imzası taşıyor.

Şimdi hem beste yazıyor, hem de müziğini yapıyorum. Ben bir anadolu insanıyım. Mesleğimi, müzikle birleştirip güzel duygular içeren şarkılar yapmayı hedefledim. Her şarkımın yaşanmış gerçek hikayeleri var. Bu yüzden Türk müzik kültürünü el üstünde tutacak çalışmalar yapmaya özen gösterdim. Umarım gençlerimize katacağım birşeyler olur.

 

 

MAVİ PR

MAVİ PR

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

PARS RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu

PARS RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu


Yorumlar