MURAT AYGÜN RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu

MURAT AYGÜN

MURAT AYGÜN

 

MURAT AYGÜN RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu

 

İzmir doğumlu olan Murat Aygün Hayallerini müziğe duygularını kalbe yansıt felsefesiyle bestelerini yaptığını söyledi. Her bestenin kendine has bir hikayesi olduğunu bu hikayelerin kendi yaşadıkları ve dış kesimlerde gözlemlediğini anlattı. 2021 de Islak Kalbim adlı single albümle giriş yapan sanatçı, “daha birçok eseri sizlerle buluşturacağım” sözlerini kullandı. Birçok kısa filmlere müzik yapan sanatçımız, bunların yanında birkaç isminde aranjelerini üstlendi.

DUYGULARINI KALBE YANSITMAK MÜZİKTEN GEÇER

“Islak Kalbim şarkısının sözleri yağmurlu bir akşam günü çıktığını söyleyen sanatçı  “herkesin bir hayali vardır. Ben hayallerimi müziğime yansıtmaya çalışıyorum. Müzik ne kadar duygu yüklü ve kaliteli olursa insanların kalbine dokunursunuz.

Bir insanın kalbi değerlidir müzik ise kalbin değerini  biraz daha artırır. Bazen geçmişe götürür bazen ise hatalarını düzeltmeye bazense gurur yaptığın bir ilişkinin bir telefon ile düzelmesini sağlar. Her bestemi özenle defalarca çalıp hatalarını düzeltmeye çalışıyorum. Sonra çocuklarım olan enstrümanlarımın başına geçip onlarla ilgileniyorum. Müzik stüdyomda sanki bir aile gibi onlarla konuşuyorum…” dedi. Aygün bir çok şarkısını müzik piyasasına sokacağını ve en büyük hayalinin sinema ve dizilerde bu şarkıların çalınması ve şarkının hikayesinin senaryoya alınmasını söyledi.

6 YAŞINDA MÜZİKLE TANIŞTI

22 Ekim 1982 İzmir’de dünyaya gelen Murat Aygün,6 yaşında müzikle tanıştı. Teyzesinin aldığı küçük bir darbukayla müziğe olan ilgisini keşfetti. Ailesinin desteğiyle 8 yaşında Bornova’da özel bir müzik okulunda piyano eğitimi almaya başladı. Klasik temel eğitim aldıktan sonra caz ve blues eğitimlerine devam etti ve içindeki müzik aşkı hiç bitmedi. Piyano eğitimlerinden sonra alt yapı eğitimleri ve 17 yaşında Türk müziği eğitimleri de aldı ve sahnelere çıkmaya başladı. Birçok rock gruplarında klavyede eşlik etti.

Üç arkadaşıyla ‘Sergüzeşt Band’ adlı grubu kurdu. THM ve TSM konserlerinde alt yapıda bulundu. Bazı okullarda müzik eğitmenliği yaptı.2012den bu yana TRT ye müzik vermektedir.  Müziğin yanında drama eğitimleri alıp senaristlik, yönetmenlik, oyunculuk ve kameramanlık eğitimleri de aldı. İkisi ödüllü üç kısa filmi ve de Almanya’da ödüllü kısa film müziği bulunmakta. Bugünlerde yoluna müzikle devam eden Aygün yeni çalışmalarla dinleyenlerinin karşısında olacağını duyurdu.

 

SES SANATÇISI

MURAT AYGÜN

06 MAYIS PERŞEMBE

SAAT 23:15’DE

DJ’SeRSeRi_KiZ İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI

KONUĞU

 

ARİA PR MEDYA

ARİA PR MEDYA

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

MURAT AYGÜN RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu

MURAT AYGÜN RadyoEce ve RadyoDostHane Ortak Yayın Konuğu


Yorumlar