Mobil Radyo Yayını

Mobil Radyo Yayını

Mobil Radyo Yayını yapmak, Radyo Sohbet sitelerinin sayısının artması ile birlikte daha çok yapılmaya başlanmış ve daha da önemini arttırmış duruma gelmiştir. Akıllı telefonu ve tableti olanların kolaylıkla kullanabileceği bir program olan BroadCast MySelf radyo yayınlarında daha çok tercih edilir durumdadır. Bir akıllı telefonunuz ya da tabletiniz var ise siz de BroadCast MySelf programını kullanabilir ve akıllı telefonunuz ve tabletiniz ile internete bağlı olduğunuz her ortamdan Mobil Radyo Yayını yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Mobil Radyo Yayını Programı

Radyo yayını yapmayı isteyenlerin en çok tercih ettiği bir program halini alan BroadCast MySelf neden bu kadar sık tercih ediyor; Bunun nedeni ise Radyo Sohbet sitelerine olan ilginin yoğunluğunun akıllı telefonlardan gerçekleşmesidir. Kullanıcılar Radyo Sohbet sitelerine bulundukları her ortamdan da giriş sağlayabilmekteler ve bu sayede bulundukları ortamdan da hiç bir şekilde ayrılmamış oluyorlar. Ayrıca Radyo Sohbet Sitelerinde ki yayıncı DJ’ler arasında da yer almak istiyorlar. bu durumda BroadCast MySelf nasıl kullanılır sorusuna cevap arıyorlar. Akıllı telefonlarınızdan radyo yayını yapmak için  Google Play Store üzerinden BroadCast MySelf’i indirebilir ve kurulumunu yapabilirsiniz. Bir kaç adımı tamamlamanız ve bir kaç ayar yapmanız gerekmektedir.

Programın Kullanımı

Akıllı telefondan ve tabletten radyo yayını yapmak için BroadCast MySelf indirmenizin ardından server IP, port ve şifresini girmeniz gerekecektir.

 • İlk olarak ayarlara gitmeniz gerekmektedir. Output Mode’yi Shoutcast olarak seçmenizin sonrasında ok tıklayıp, ardından da hemen altında yer alan Output Settings’e tıklayınız.
 • Hostname yazan kısma akıllı telefondan ve tabletten radyo yayını yapmayı düşündüğünüz radyonun IP adresini girmelisiniz.
 • Örneğin RadyoEce de yayın alacaksanız, kullanmanız gereken IP adresi: radyoece.com ya da  sayısal bir IP de verilebilir.
 • Bir altta ki Port yazan haneye port girmelisiniz. Port muhtemelen dört rakamlı bir sayıdır.
 • Bir altta ki Password yazan haneye size verilen Password’u girmelisiniz ki söz konusu password radyo yönetimi tarafından size verilecektir.
 • MP3 Encoder Bitrate yazan hanede ise 128 – 160 Kbit/s seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

IP, port ve şifreyi girme işlemini tamamladıktan sonra artık BroadCast MySelf ile akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden radyo yayını yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak ilk olarak yayında çalacağınız şarkıları belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için;

 • Track Folder’e tıklayıp, buradan da Parent’i seçeneğini taklayın.
 • Hangi şarkıları çalacaksanız o klasörün üzerine bir kere tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Start – Stop tuşu ile yayını yapmaya başlayabilirsiniz ve almış olduğunuz yayını durdurabilirsiniz.
 • Mikrofon kısmından anonsunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mixer bölümünden de çalacağınız şarkıların ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.

SuLtanLarın DinLediği Tek Radyo RadyoEce

Mobil Radyo Yayını

Mobil Radyo Yayını

Yorumlar