Ezgi AYÇE RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

Ezgi AYÇE

Ezgi AYÇE

 

Ezgi AYÇE RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

 

DEĞERLİ SANATÇIMIZ

EZGİ AYÇE

23 HAZiRAN ÇARŞAMBA

SAAT 22:00’DA

DJ’SeRSeRi_KiZ

İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI 

KONUĞU

 

Kendi şarkılarını yazan, güçlü sesi ve yorumculuğu ile Enbe Orkestrası’nın 2018 yılında yayınladığı albümünün çıkış parçası olan ve klibi Barcelona’da çekilen “Yarım Sevda” ile müzik dünyasına merhaba diyen Ezgi Ayçe, başta Ajda Pekkan olmak üzere birçok sanatçı ile aynı sahneyi paylaşmış ve çocukluğundan gelen müzik tutkusunu sahne ve albümlere taşımıştır.

Müzik öğretmeni olan anne babanın çocuğu olarak küçüklüğünden bu yana müzikle büyüyen, Ortaokul yıllarında annesinin yönettiği korolarda, lise yıllarında ise babasının kurduğu lise orkestrasında bas gitar çalan ve şarkı söyleyen Ezgi Ayçe, aynı yıllarda kendi şarkılarını da yazmaya başlamıştır.

 

2019 yılında Serdar Ayyıldız ile ortak bir çalışmaya imza atan ve sözü müziği Sezen Aksu’ya ait “Ateş Böceği” ile kısa sürede büyük ilgi gören Ezgi Ayçe’nin yorumladığı şarkı, Serdar Ayyıldız’ın proje albümünün çıkış parçası olmuştur.

Ezgi Ayçe, Ajda Pekkan, Behzat Gerçeker, Sertab Erener, Yıldız Tilbe ve Nil Karaibrahimgil gibi sanatçılarla sahne ve albüm kayıtlarında yer almıştır.

Müziğini global çapta da duyurmayı amaçlayan sanatçı, İstanbul’un en güzel tarihi manzaralarında, şarkının aranjesini de yapan Ali Tolga Demirtaş yönetmenliğinde, akıllı telefon ile çekilen sözü müziği kendisine ait yeni şarkısı “Derin Yemin”i Kasım ayında dinleyici ile buluşturdu.

Ezgi Ayçe “Derin Yemin”in klibi ile ilgili “İstanbul’u yansıtan güzel bir klip olsun ve şarkı ile bütünleşsin istiyordum. Pandemi döneminde beklememek, müzikle insanları buluşturmak için nasıl hızlı aksiyon alabiliriz derken, akıllı telefonla çekmeye karar verdik. Hep İstanbul’un tarihi güzellikleri ile dolu bir klibim olsun isterdim. Galata, Karaköy manzaraları eşliğinde ‘Derin Yemin’ ruhunu tam olarak bulmuş oldu” diyor.

 

Diskografi:

2018 – Enbe Orkestrası feat Ezgi Ayçe – Yarım Sevda

2019 – Serdar Ayyıldız feat Ezgi Ayçe – Ateş Böceği

2020 – Derin Yemin

 

Ezgi Ayçe Hakkında

 

İzmir doğumlu Ezgi Ayçe, üniversite için İstanbul’a geleceği yıllara dek, çok sevdiği Akçakoca’da büyümüştür. Ortaokul yıllarında annesinin yönettiği korolarda, lise yıllarında babasının kurduğu lise orkestrasında bas gitar çalmış, şarkı söylemiş ve aynı dönemde şarkı yazmaya başlamıştır. Peyzaj yüksek mimarı olan Ezgi Ayçe; 2010 yılında mesleğini bırakarak müzik hayatına atılmıştır. İlk olarak 1 yıl Avrupa Korosu’nda koristlik yapmış. Ardından 4 yıl Boğaziçi Caz Korosu ile dünya çapında (Amerika, İtalya, Macaristan, Avusturya, Almanya vb.) 150’nin üzerinde konser vermiştir.

 

2013 yılında, 1 yıl boyunca IKSV Caz departmanında ‘Genç Caz’ yarışmasının koordinatörlüğünü yapmış, ilk International Jazz Day organizasyonunda dünyaca ünlü sanatçılarla çalışmıştır.

2014 yılında Şişli Belediyesi bünyesinde kurulan Şişli Kültür Sanat departmanı ile çeşitli organizasyon ve müzikal çalışmalarda bulunmuştur. Aynı yıl içerisinde Ezop Music & Production’ı kurmuştur. Kendisinin ve başka sanatçıların sahne organizasyonları ve teknik gereksinimlerini sağlayan firması ile birçok marka ile işbirliklerine imza atmıştır.

Gülçin’in son albümü ‘Davet’te yer alan ‘Bi Kahve’ ve What da Funk grubunun seslendirdiği ‘Serseri Aşk’ gibi farklı sanatçı ve albümler için de söz ve müzik üreten Ezgi Ayçe; YouTube’da yaptığı akustik performans kayıtlarını Zuhal Müzik sponsorluğunda gerçekleştirmektedir. İlk teklisi, sözü ve müziği kendisine ait olan, klibi Barcelona’da çekilen Enbe Orkestrası’nın 2018 yılındaki albümünün çıkış parçası ‘Yarım Sevda’ ile müzik dünyasına merhaba demiştir.

Ardından 2019 Ekim’de sözü müziği Sezen Aksu’ya ait ‘Ateş Böceği’ni Serdar Ayyıldız ile birlikte söylemiş ve şarkı Serdar Ayyıldız’ın proje albümünün çıkış parçası olmuştur. Ajda Pekkan, Behzat Gerçeker, Sertab Erener, Yıldız Tilbe ve Nil Karaibrahimgil gibi sanatçılarla sahne ve albüm kayıtlarında çalışma fırsatı yakalayan Ezgi Ayçe; sözü ve müziği kendisine ait olan, ATD Production etiketiyle Kasım ayında yayınlanan son teklisi ‘Derin Yemin’in klibini, şarkının aranjesini de yapan Ali Tolga Demirtaş yönetmenliğinde akıllı telefon ile çekmiştir.

 

https://www.instagram.com/ezgiayce/

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

Ezgi AYÇE RadyoEce'de Dj'SeRSeRi_KiZ'in Canlı Bağlantı Konuğu

Ezgi AYÇE RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu


Yorumlar