CANAN ÇAL RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu

CANAN ÇAL

CANAN ÇAL

 

CANAN ÇAL RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu

 

DEĞERLİ SANATÇIMIZ

CANAN ÇAL

05 EKİM SALI

SAAT 22:00’DA

DJ’SeRSeRi_KiZ

İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI 

KONUĞU

 

Canan Çal “Son nefesime kadar şarkı söyleyeceğim”… 7/24 müzikle yaşadığını söylüyor. Genç müzisyen, “Müzik sonsuz bir derya, içerisine daldığınızda çıkmak çok zor oluyor” diyor.

2011’de konservatuvardan mezun oldum. Ardından 9 Eylül Üniversitesi’nde formasyon eğitimi aldım. Aynı süre içerisinde bir müzik öğretmenliği deneyimim oldu. Hayatımın gidişatının müzik olması gerektiğine o süreçte karar verdim. Kültürümüze sahip çıkmayı kendisine ilke edinmiş Kalan Müzik’ten prodüktör Hasan Saltık’la görüşmeye başladım. O da sağ olsun desteğini esirgemedi. Kafa kafaya verip Ege projesinde karar kıldık. Sonra albüm çalışmalarım başladı.

Ailemin etkisi çok büyük. Küçüklüğümden beri evimizde hep sazlar çalınırdı. Gittiğimiz akraba ziyaretlerimizde, toplantılarımızda mutlaka türkü söyleyen birileri vardı. Annemin de babamın da sesi çok güzeldir. Sazlı sözlü meşk halinde büyüdüm.

O kadar büyük ustalar var ki. Kısa süre önce kaybettiğimiz Neşet Ertaş babamız mesela. Hepimizin piri gibidir. Ege yöresinden Özay Gönlüm, Mehmet Erenler, Hamit Çine, Talip Özkan. Örnekleri çoğaltabiliriz. Şu an TRT bünyesinde çalışan Hale Gür hocamız da konservatuvardan beri büyük bir zevkle takip ettiğim değerli bir isim.

Aklımda fikrimde yalnızca müzik yapmak var. Güzel ve kalıcı olacak cinsten eserlerin altına imza atıp kendi sesimi Edirne’den Hakkâri’ye kadar duyurmak hedefindeyim. “5 yıl sonra bunu yapayım, 10 yıl sonra da bunu yapayım” diye düşünmüyorum. Hayatta planlı yaşamıyorum. Ömrümün sonuna, nefesim tükenene kadar şarkı söylemek arzusundayım.

‘Son nefesime kadar şarkı söyleyeceğim’

 

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

CANAN ÇAL RadyoEce'de Dj'SeRSeRi_KiZ'in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu

CANAN ÇAL RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu


Yorumlar