BURHAN KUL RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

BURHAN KUL

BURHAN KUL

 

BURHAN KUL RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

 

TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN

DEĞERLİ VE GÜÇLÜ SESİ

BURHAN KUL

31 TEMMUZ CUMARTESİ

SAAT 22:30’DA

DJ’SeRSeRi_KiZ

İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI 

KONUĞU

 

*Burhan Kul Kimdir?*

1975 Eskişehir doğumlu olan sanatçının müziğe ilgisi ortaokul yıllarına dayanır. 1996 yılındaki konservatuvar eğitiminin ardından master çalışmalarına devam etti. Yurt içinde gerçekleştirdiği sayısız konserler dışında, yurtdışında da pek çok ülkede müziğimizi dünyanın her kıtasındaki insanlara dinletti. 1997 yılından bu yana müziğimizin bestecilik alanı ile ilgili yaptığı muhtelif çalışmalar belgesel, tiyatro, film, jenerik ve dizi müziği olarak kullanıldı.

Sanat hayatının 17 yılını Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak geçirdi. TRT ekranlarında hazırlayıp sunduğu pek çok programın yanı sıra özel tv ve radyolar kanalı ile çalışmalarını müzikseverlerle paylaştı. Kültür Bakanlığı başta olmak üzere pek çok önemli kurumla sayısız kültür ve sanat projesine imza attı. Ulusal ve uluslararası alanda pek çok ödüle layık görüldü. Bosna Hersek ve Güney Kore hükümetleri tarafından kültür elçisi ödülü aldı. Sanatçı, İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı Müzik Bölümü’ndeki akademisyenliğinin yanı sıra konser ve stüdyo çalışmalarını devam ettirmektedir.,

*Akademi hakkında*

2017 yılında kurulan Burhan Kul Türk Müziği Akademisi, en önemli kültür miraslarımızdan müziğimizi kendi lisanına sadık kalarak gelecek nesillere aktarmak gayesi ile hizmet vermektedir. Akademi çatısı altında derslerimize her yaştan ve seviyeden öğrencilerimiz katılmakta, koro çalışmalarının yanında nazari bilgileri içeren dersler de verilmektedir.

Akademimiz, kendi milli benliğimizin ve kültürümüzün zamanla dejenere olduğu günümüzde, kendi müziğimizin de küresel olarak dış etkilerde kalması ve kültürel üretimde aktif olarak yeterince yer alamaması, insanların kaybolan bu misyon sebebi ile çeşitli sosyal alanlarda ve etkinliklerde sıklıkla bir araya gelememesi ve ortak üretimlerde bulunamaması gibi temel sorunları çözümlemeyi hedeflemektedir. Beraber bir işi başarma dinamiği ile hareket eden akademi, ayrı ayrı şehirlerde faaliyet göstermekle birlikte hem duygu hem icraat olarak bir bütünlük taşımaktadır. İstanbul merkez sınıfımız dışında, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana, Berlin, Hamburg, Heidelberg ve Neustadt’ta  oluşturulan 9 sınıfımızla sayısı 250 ’yi geçen öğrencilerimizle icra, sahne, artistik yönde çalışmalar yürütülmektedir.

Öğrencilerimiz tüm bu çalışmalarını müzikseverlerce takdirle takip edilen yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdikleri konserlerle taçlandırmaktadır. Her geçen gün büyüyen güçlü bir ses olduğumuzun bilinci ve coşkusuyla medeniyetimizin müziğine hizmet etmeye devam ediyoruz.

 

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

BURHAN KUL RadyoEce'de Dj'SeRSeRi_KiZ'in Canlı Bağlantı Konuğu

BURHAN KUL RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu


Yorumlar