Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle, Arabeski tanımlayacak olursak, toplumumuza özgü bir müzik türü olan arabesk reel yaşantımızda ki umutsuzluklarımızı, başarısızlıklarımızı, dertlerimizi ve hatta hiç olmayan sadece hayalimizde kurguladığımız aşkı konu edinir.

Arabeski çoğumuz Arap müziği olarak bilir ve kabul ederiz. Ancak arabesk Fransızca’dan Türkçe’ye geçen araba özgü anlamında ki arabesque kelimesinden gelmektedir. Arabesk, 1940’lı yılların başında Haydar Tatlıay ile birlikte bir kaç sanatçının arab ezgilerinden esinlenerek yaptıkları Türk müziğidir.

 

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

 

Siz değerli dinleyicilerimizi Arabesk Radyo Dinlemek için Canlı Radyo Sitemiz https://www.radyoece.com/ a davet ediyoruz. Birbirinden kaliteli Arabesk yayıncı DJ‘lerimizin damar yayınlarını dinleme fırsatını sizlere sunuyoruz.

Sizlerle arabesk ile ilgili küçük bir anımı paylaşmak istiyorum.
Bundan tam bir hafta önceydi yine güneş solmuş akşam olmuş ömrümün kadehine yine yorgunluk, sevdiklerimin sessizliği ve sensizlikleri dolmuş işlerimi bitirmiş, eve çıkmak için yola koyulmuştum. Haliyle karnım acıktı ve dedim bu gün bir farkındalık yapayım dışarıda Fastfood yemeyeyim, evde bir şeyler hazırlayayım ve güzel bir sofra kurup karnımı doyurayım adım çıkmasın fastfood ile dedim.
Bu defa kendime verdiğim sözü tuttum ve bir şeyler alıp eve doğru yola koyuldum şükür bu günde kazasız belasız eve kendimi attım direkt lavaboya, malum Covid Virüs illeti bizleri evlere haps etti kendisi diyar diyar geziyor melun elimi yirmi saniye yıkadıktan sonra attım mutfağa kendimi. Karnım resmen sırtıma yapışmıştı sanki

Bu arada mutfakla aram çok iyidir söyleyeyim yemek tarifi almak isteyenler yorum kısmına Adı soyadı, Yaş, Cinsiyet Annenizin kızlık soyadının birinci ve dördüncü harfini yazsın üç harfli olan varsa eğer boş bıraksın sonra istediği yemek adını yazsın kısa mesaj hattımıza yok yok tabiki…

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo Dinle

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok dinlenen Sımsıcak, Gönül Dostlarının, Sultanların Sofrası olan Canlı Radyosu RadyoEce.Com‘a bırakabilirsiniz. Cinsiyet ne alaka demeyin biz erkekler biraz saklarız, yemek yerine kendimizi pişirmeme adına ona göre tarif vereceğim. Mesela sakar olanlar sandiviç yapıp yumurta haşlayabilir. Güzel bir yemek yapıp afiyetle yedikten sonra… Bu arada ben mutfakta yapacağım yemeğin malzemelerini hazırlarken aklıma birden hiç olmayan sevgilim geldi. Cidden hiç sevgilim olmadı… Kendi kendime hiç olmayan sevgilime güzel sözler mırıldanmaya başladım. Tabi bu arada akıllı telefonumda Arabesk Radyo Dinlemekteyim Online Radyo RadyoEce.Com da… Damar da bir parça çalıyor o anda… Neyse yemeğimi yaptım? Melemen tabi ki… Yemeğimi yedikten sonra salona geçip en sevdiğim dostum ve arkadaşım olan akıllı telefonumu aldım elime RadyoEce de Arabesk Radyo Dinlemeye devam ediyorum, oturdum ve hiç olmayan sevgilimle buluşma hayali niyetine keyifle bir sigara yaktım ve bu sigaradan sonra olaylar değişmeye başladı.

Bir ara gözüm kaşındı ve üşengeç bir tavırla gözümü kaşıdım sonra ona nispet yapar gibi diğeri de kaşındı derken yağacak sağanak bir yağmurun habercisi gibi dolmaya başladı gözlerim birden ikisinden de yaşlar akmaya başladı ortada hiçbir şey yokken, ben tabi tepkisiz bu gözlerimin istemsiz ağlamasını ve bana muhalefetlerinin sebebini düşünmeye başladım ölen yok şükür, sevgilimden ayrılmamışım yok ki zaten… sevinç göz yaşı desem mutlu bir haber almamışım, piyangodan para da çıkmamış, bir dilberden mektup almamışım derken elim bir ara dilime gitti istemsiz şekilde başladı dilim yanmaya dedim bütün bedenim raydan çıktı ne oluyor. Allahtan beynim açık değil elimle oraya dokunmadım oda yanacaktı yoksa kafayı biraz çalıştırınca köşeli olan jetonum düştü birden hani o Melemen var ya ona doğradığım biberin intikamı bütün bedenimi bir virüs gibi sardı.

Sonra dedim ki kendi kendime demek ki insan istemeden de istemsiz ve duygusuz bir şeklide de ağlayabiliyormuş ve tepkisiz bir şekilde kontrol edemiyor kendini. Rabbim kimseye duygusuz göz yaşları döktürtmesin inşaALLAH dökülen göz yaşları kalbin gönlün yolundan izin alarak geçip göz pınarlarından süzülen MUTLULUK Göz yaşları olsun hep…
İnsan oğlu saçındaki bir kıl tanesine hükmedezken beyazlama hep siyah kal! desen dinlermi seni, dinlemez kendi bedenimizdeki hiçbir uzvumuza laf geçirmezken her bir zerremiz ALLAH’ı zikredip onu dinleyip itaat ederken yaşartmasın kimse kimsenin göz bebeğini… Bir göz bir göze neyi anlatır bilmem ama bir söz bir gözü Yıllarca ağlatır.
Gözlerinizi yorduğum için hakkınızı helal edin Tahammül edip okuduğunuz içi teşekkür ederim…

SuLtanLarın DinLediği Tek Radyo RadyoEce.Com’a Hoş GeLdiniz… 

Yorumlar