Talat ER RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

Talat ER

Talat ER

 

https://www.instagram.com/talater.official/

 

Talat ER RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu

 

DEĞERLİ SANATÇIMIZ

TALAT ER

18 HAZiRAN CUMA

SAAT 22:00’DA

DJ’SeRSeRi_KiZ

İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI 

KONUĞU

 

25 Şubat 1968 Yılında Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Keman’a olan ilgisi çok küçük yaşlarda, henüz ilkokul son sınıfta, aile dostları olan TRT sanatçısı Hasan Özçivi’nin teşvikiyle Keman’a başladı.

13 Yaşındayken, Neyzen Ahmet Polatöz, Ali İntizam ve Şükrü Birbaş yönetimindeki Adana Musiki Derneği’ne katıldı. Sonraki yıllarda Ümit Öcal’ınyönettiği Adana’nın Sesi Musiki Derneği ve Faik Kasapoğlu’nun yönettiği Öğretmenler Korosu’na devam etti.

1985 Yılında yapılan sınavı kazanarak Adana Belediye Konservatuarı’na başladı. Burada Avni Anıl, Ali Şenozan ve Suphi İdrisoğlu gibi hocalardan faydalandı.

1987 Yılında TRT Ankara Radyosu’nun açmış olduğu yetişmiş saz sanatçısı sınavını kazandı.

1996 Konya Türk Müziği Devlet Konservatuarı davetlisi olarak TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu ile birlikte Keman, Kanun Resitaline katıldı.

1997 Yılında ODTÜ de Keman, Kanun Resitaline katıldı. TRT’den görevli olarak Almanya, Danimarka, İsviçre, Kuveyt ve Özbekistan’da konserler, Türk Tanıtma Vakfı (TÜTAV) ile birlikte Bulgaristan, Malta, Singapur gibi ülkelerde Türk Müziğinin tanıtımı ile ilgili konserler verdi.

Ayfer Er, 2007 yılında yaptığı ” Ağlatma ne olur” albümünün gelirinden %10’nunu TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Bu albümde Talat Er ait olan “Yalan mıydı o gözlerin” , “Okyanus” , “Dün yine kalbim sızladı”“Göz ucuyla süzüp tepeden bakma”, “Sen beni üzüyor incitiyordun” besteleri icra etti.

2000 yılında yaptığı  beste çalışmaları, 14 Şarkı ve 5 Saz eserinin TRT  repertuarına girmesiyle sonuçlandı. Beste çalışmalarını aralıksız sürdüren Talat Er’in 17 ayrı makamda 60’ye yakın bestesi bulunmaktadır. Son bestelerini kendi sesi ve yorumundan “Her Daim Aşk” isimle albümünde topladı.

Başarı çizgisini devamlı yukarı doğru çizdi. Hocası Suphi İdrisoğlu “Daha çocuk yaşlardaydı. Konservatuvar’da mükemmel bir Keman çalma yeteneğinde olduğunu görmüştüm” ifadesinden anlaşılacağı gibi Adana’dan bir star doğuyordu. Daha sonra TRT’de başarısı ve birbirinden güzel besteleriyle parlayan bir star oldu.

Talat Er’in  Okyanus adlı şarkısı, 2002 ve 2003 Yılında  TRT ve TRT dışında da en çok istenen şarkılar arasında yer aldı, yılın en sevilen şarkılar arasına girdi.  2002 Yılında Akçay Belediyesi’nin düzenlediği TSM Beste Yarışması’nda birinci oldu. 2002 Yılında Amasya Belediyesi ve TRT’nin ortaklaşa düzenlediği TSM Altın Elma Beste Yarışması’nda mansiyon aldı.

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

 

Talat ER RadyoEce'de Dj'SeRSeRi_KiZ'in Canlı Bağlantı Konuğu

Talat ER RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Bağlantı Konuğu


Yorumlar