Sohbet Neden Eder Insanlar?

Sohbet Neden Eder Insanlar?

Sohbet Neden Eder Insanlar? Bugunde Radyo Ece olarak Size Insanlar neden sohbet eder beklentileri nedir diye ufak bir yazi yasdim tabiki bu herkes icin gecerli degildir ..

 

 

 

Sohbet Neden Eder Insanlar?

Sohbet Neden Eder Insanlar?

 

Sohbet Nedir ve Sohbet Neden Eder Insanlar?

Sohbet Arapça kökenli bir bir sözcük olup.kelime anlamı kısaca Arkadaşlık,yarenlik etme,konuşma ,görüşme,oturup söyleşi yapma anlamındadır.
Birden fazla kişilerin belli konular üzerinde konuşmaları ihtiyaç kaynaklıdır.genelde insanların sohbetleri,istedikleri şeyi elde etmek için sohbet etmeye ve konuşmaya ihtiyaç duyarlar.günümüzde insanların birbirlerine olan güvenlerinin azalmasından kaynaklı sohbetlere daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.ve insanları farklı anlayışlara yönlendirmiştir.

Sosyal medya üzerinden insanların hiç tanımadıkları insanlarla saatlerce en özel olan konuları dahi konuşuyor olmaları bu arayışlardan biridir.sohbet etmek ihtiyaçtır.insan kafasında kendini meşgul eden şeylerden kurtulmak için kendini zorlar,ve bunlardan kurtulmak bir nebze olsun rahatlamak için sohbete baş vurur.farklı kişiler ve farklı konular üzerinden yapılan fikir alış verişleri sohbetler ,kişinin içinde bulunduğu düşünmek istemediği şeylerden sorunlardan uzaklaşmasıdır.

Karşınızdaki bir kişiyi hiç alakadar olmadığı savunmadığı şeylere inandırmakla sohbetin seçilen kelimelerin ve cümlelerin sayesinde karşınızdaki insanı rahatlatıp kelimelerin ikna gücüyle karşınızdaki insanlara kendinizi ifade edip savunduğunuz şeylerde ikna edebilirsiniz.
Sohbetler insanların kendilerini ifade edebilmeleri kendi dünyalarında yaşadıklarını olumlu yada olumsuz ruh hallerini karşı tarafa anlatarak bir nevi rahatlamaları ve destek almalarıda diyebiliriz.sohbetler tabi ki farklı içerikleri olarak farklı şekillerde ve ortamlarda icra edilebilmektedir.zaman geçirmek adına içi boş olan ne kendine ne karşısındaki fayda sağlayan sohbetler.yada içinden çıkılmayan bir konuyu paylaşıp sohbet ederek destek almak yardımcı olmak.içini dökmek rahatlamaktır.

İlim sohbetleri de dost meclislerinde yapılan sohbetlerdendir.eğitici öğretici.ilmi bilgiler almak veya aktarmak adına yapılan sohbetler.bir hadisi şerifte peygamber efendimiz S.A.V şöyle buyurur bir topluluk sohbet için bir araya geldiğinde ALLAH adını anıp sohbet ederlerse dağıldıklarında ALLAH onların günahlarını bağışlar buyurmuştur.diğer bir hadiste ALLAH’ın adının geçtiği dost meclislerine, sohbetlere melekler iştirak eder ve sohbetten sonra sohbet ehli için Melekler ALLAH’a onlar adına bağışlanmaları günahlarının af olunması taleplerinde bulurlar.

Rabbim Selim Bir Kalple İstikamet Üzere Olanlardan Adının Geçtiği Dost Meclisleri Ve Sohbetlerde Olanlardan Eylesin İnşaALLAH.

 

 

Radyo Ece Ailesi huzurla sunar..

Yorumlar