Linçlerden Sonra İlk Kez Konuştu

Linçlerden Sonra İlk Kez Konuştu

 

Linçlerden Sonra İlk Kez Konuştu… Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın geçtiğimiz gün yayınladığı “Hiç Oldum” isimli şarkısının düzenlemesini üstlendiği için sosyal medyada kimi kullanıcılar tarafından eleştirilmiş kimileri tarafından ise destek görmüştü.

 

Erkan Oğur

Erkan Oğur

 

“BENİM İÇİN STÜDYO İŞİNDEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİ”

Sanatçı, gelen tepkilerin ardından Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’e verdiği röportajda, “Ben sadece müzikle ilgili bir yaklaşımla ve İbrahim Kalın’ı bağlama seven, halk müziğiyle ilgili birisi diye hissettiğim için birkaç müzisyen arkadaşın ricası üzerine kopuzumla eşlik ettim. Düzenleme yapmadım. Onu yanlış yazıyorlar ya da yapımcı mı böyle yazmış bilemiyorum. Öylesine bir stüdyo işiydi, benim için ondan öte bir şey değildi” dedi.

“SARAY’IN VERDİĞİ ÖDÜLÜ KABUL ETMEMİŞTİM”

“Çalışmaya katıldığınız için bir eleştiri bekliyor muydunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray’ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü’nü kabul etmemiştim.”

“İBRAHİM KALIN’IN KONUMUYLA ALAKAM YOK”

Erkan Oğur, gelen tepkilerden sonra İbrahim Kalın’ın çok üzüldüğünü belirten mesajlar aldığını söyledi. Kalın’ın müzik yorumu hakkında ise şunları söyledi:

“Güzel, tok bir sesi var. Bağlamasını güzel çalıyor, deyişler söylüyor. Halk müziğini seven birisi olduğunu sezdiğim için bu işe eşliği kabul ettim. Sanırım bu benim hatam idi. Hatasız bir insan gösterin. Yoksa konumuyla, yaptığı işlerle, bulunduğu pozisyonla alakam yok. Elinde bağlamayla yürüyen ve halk müziğini seven biri benim için. Ben siyasetçi değilim. Müziğim siyaset üstüdür. Kendi felsefesini içerir. O da ses ve sessizlik oluşmaktadır. Şu an ses bölümündeyim. Bu demek değil ki ben apolitik birisiyim. Devrimci bir tarafım var. Tırnaklarımızla buraya geldik.”

 

Kesintisiz Canlı Radyo Dinle adresimiz https://www.radyoece.com/da siz değerli dinleyicilerimizi Kaliteli Sohbet odalarımıza davet ediyoruz.

 

Linçlerden Sonra İlk Kez Konuştu

Linçlerden Sonra İlk Kez Konuştu


Yorumlar

Yagmur
27 Nisan 2021

Erkan Ogur bir yanlis yapmis oldugunu söylüyor ; bana göre bunu ifade ederek ikinci yanlisi yapmis oluyor. Ben de muhalif biriyim , fakat sanatci evet siyasi görüs aciklar bir durusu da olur , fakat böyle bir ise girsitiysen onun arkasinda duracak bir gerekcen tavrin da olcak. Linc yapan kitleye de bunu vereceksin. Keske bu derece ayrismanin oldugu,nefret dilinin kullanildigi, zillet,illet hain vs vs söylemlerin icinde bana göre güzel bir olay olmus bunu siyasete bulastirmadan saziyla sözüyle destekledigini söyledigi durumda kalsaydi. Düsmanca tavir nereye kadar!Hic mi güzel ,olumlu bir adim atilmasin. IKtidari protesto edersin, onun da yöntemi vardir. Türkiye’deki su sosyal medya ile cok artan sürü psikolojisine artik cok sinir oluyorum. Bir güzellik yapiliyorsa onu sirf farkli siyasi yapidayiz diye kirletmeyelim, karsi cikmayalim. Güzelliklere sahip cikalim destek olalim ki güzellikler cogalsin dünyamizda da ülkemizde de. Türkülerde sarkilarda ,sanatta hic olmasa bir arada olalim degil mi?