AYTAÇ DOĞAN RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu

AYTAÇ DOĞAN

AYTAÇ DOĞAN

 

AYTAÇ DOĞAN RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu

 

DEĞERLİ SANATÇIMIZ

AYTAÇ DOĞAN

07 EKİM PERŞEMBE

SAAT 22:00’DA

DJ’SeRSeRi_KiZ

İLE

GÖNÜLLERE YOLCULUK

PROGRAMININ

CANLI BAĞLANTI 

KONUĞU

Aytaç Doğan Kimdir? Nereli?

1976 yılının Ocak ayında dünyaya gelen ünlü müzisyen Bursa doğumludur. Rudaw web sitesine vermiş olduğu bir röportaj’da aslen babasının Kürt, annesinin ise çingene olduğunu belirtmiştir. Karışık müzisyenler olduklarını, yani Kürt müziğinin kendilerinde başka bir ruhu olduğunu ve bir de çingeneler ile bu müziğin bağdaştığını dile getirmiştir. Dedesinin eve getirmiş olduğu kanun ile müzik hayatına 13 yaşında iken adım atmıştır. Henüz 14 yaşında iken ise İbrahim Tatlıses ile aynı sahneyi paylaşmıştır. İlerleyen süreçte İstanbul’a taşınmış ve bir çok ünlü sanatçı ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Küçükken gitar almak istemiş ancak, kanunu duyduğu anda aşık olmuştur. Ortaokul 2. sınıfta iken sıkıldım diyerek okuldan ayrılmaya karar vermiş ve ailesine söylemiştir. Aytaç Doğan ailenin tek erkek çocuğudur.

Tek mızrap tekniğini ve kendi stilini oluşturan ünlü müzisyen kısa süre içinde ismini duyurmayı başarmıştır. Özellikle Mısırla Ahmet ile tanışması, Mısır’ın ünlü kanun sanatçıları tarafından Kahire’ye davet edilmesi ona farklı kapıların açılmasına vesile olmuştur. O gün bugün her bir ayağının Arap dünyasında olduğu belirtilmektedir.

Henüz 20’li yaşlarda iken İsmail Tunçbilek ile birlikte, Mısırlı Ahmet’in peşinden gitmişlerdir ve kendilerine Sina Çölü’nde bulmuşlardır. Sadece yiyecek ve içecek almak için uğradıkları kasabanın bile kendilerine 2 saat uzaklıkta olduğunu, çölün ortasına kurdukları çadırlarda kaldıklarını dile getirmiştir. Sadece enstrümanları ile başbaşa çölün ortasında kaldıklarını, biraz delirdiklerini ama enstrümanın ciğerini orada delirerek çözdüklerini sözlerine eklemiştir.

Usta sanatçı günümüze kadar kanunu ile sayısız projenin içinde yer almış ve bir çok ulustan sanatçı ile birlikte çalışmıştır. Aytaç Doğan başta Ortadoğu olmak üzere, dünyanın her yerinde festivallere katılmıştır. İsmail Tunçbilek ve Hüsnü Şenlendirici ile beraber Taksim Trio grubunu kurmuş ve 2013 yılında ilk solo albümleri Deva’yı müzik severler ile buluşturmuştur.

Canlı Radyo Dinle Adresimiz RadyoEce.Com‘da Siz Değerli Dinleyicilerimizi Kesintisiz Canlı Radyo Dinle  Sitemize Davet Ediyoruz…

 

AYTAÇ DOĞAN RadyoEce'de Dj'SeRSeRi_KiZ'in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu

AYTAÇ DOĞAN RadyoEce’de Dj’SeRSeRi_KiZ’in Canlı Telefon Bağlantı Konuğu


Yorumlar